IRCoper Admin Sunucu Kuralları ve cezai işlemleri

admin     28-02-21     Chat Odaları, Genel, Sohbet Odaları     IRCoper Admin Sunucu Kuralları ve cezai işlemleri     348 Defa Okundu

www.sohbetindemi.net

www.sohbetindemi.net

IRCoper Admin Sunucu Kuralları ve Cezai işlemleri

Sunucu bütünlüğünü korumak, kullanıcıların kaliteli ve seviyeli bir chat ortamı yakalamasını sağlamak için disiplinli bir yönetim çalışması gerektiğini biliyoruz. Kendi çalışma kalitemizi korumak ve sorunların çabuk çözümü için oper  ve adminler için bir bildiri sayfası hazırladık.

 

1 – IRCoper, Admin sunucu içerisinde, saldırı, reklam, küfür, olmadığı durumlarda, kullanıcı ve kanal üzerinde herhangi bir komut kullanamaz. Örneğin (Zline, Kill, Shun vb) kanal içerisinde  kavga tartışma  oldugunda global kanal sorumlu admini  kişilere shun uygulayıp destek kanalına  alıp gereklı uyarıyı yapabilir

2 – IRCoper, Admin sunucu global kanalları üzerinde yetkili ve görevli değildir. Müdahele etme, bir kullanıcıya yetki ekleme silme, kanal modları ile oynama, Global kanal yetkilisi olan aop, sop, halfop ları uyarma yada görevi konusunda bilgilendirme yapma hakkına sahip değildir. Bu hak kanal founder ve  yetkili sopları ve gerek görüldüğünde yönetim tarafından görevlendiren IRCOper ve Admin’ine aittir. Admin global kanal  founder’inin bilgisi ile müdahale hakkına sahiptir.

3 – IRCOper ve Adminler kendi aralarında tartışamaz bir IRCoper diğer bir IRCoper in hatalı yada yanlış bir tavrını gördüğünde bunu üst yönetime sadece iletebilir. Kendi bir uyarı yada bilgilendirmede bulunamaz. Tartışma ve kırgınlığa yol açıcak üslub ve tavırlardan kaçınmalıdır.

4 – IRCOper ve Adminler sunucunun düzeni işlevi ve görevlerin yapılıp yapılmadığını uzaktan takip eder. Bir eksiklik var ise bunu yönetim ile yada konu ile sorumlu sunucu yöneticisi ile paylaşır. Kendi başına bir karar alamaz ve uygulayamaz kimsenin görev alanına müdahale edemez.

5 – IRCoper ve Adminler sunucu üzerinde kullanıdığı (zline, shun, kill, ban vb) komutları nedeni ve buna ait logu opers veya operhelp kanalına kopyalamak zorundadır. Uygulanan işlemin nedeni ne ise ban açıklamasında geçmelidir. Küfür, reklam, saldırı, Örneğin ban açıklamasında, kaybol, uç, haddini bil gibi kişisel düşünceler yazılamaz.

6 – IRCoper ve Adminler sunucuda bulunan her kullanıcının sorun ve sorularına yanıt vermek zorundadır. Kullanıcı ne kadar sinirli agresif ve laftan anlamaz bir halde dahi olsa asla ona karşı art niyetli bir tutum içine giremez. Cevaplarını nezaket kuralları içinde beyefendi/hanımefendi gibi kibar ve nazik bir dil ile anlatmak zorundadır.

7 – IRCoper ve Adminler sunucu içinde düzen, seviyeli ve kaliteli bir sohbet ortamı oluşturmak için yetkilidir. Sunucu sorun ve düzeni dışında başka herhangi bir işi yada meşguliyeti olamaz. Kullanıcılar ile seviyeli bir arkadaşlık dışına çıkamazlar. Kullanıcılardan skype, facebook, instagram, twitter, telefon numarası vb isteyemezler bunu ima eden yada konuyu bu seviyeye getirecek cümle ve tavırda bulunamaz, arkadaşlığı sunucu dışına taşıyacak herhangi bir durum içinde olamazlar.

8 – IRCOper ve Adminler özel hayatlarını sunucu geneline yansıtamaz.

9 – IRCoper ve Adminler kullanıcılar ile senli benli bir sohbet ve diyalog içine giremez. Hitab şekilleri düzgün seviyeli olmak zorundadır.

10 – IRCoper ve Adminler kullandığı kelimelere dikkat etmeli, sunucu içerisinde argo kelime kullanmamalıdır.

11 – IRCoper ve Adminler, 1. madde dahilinde gereksiz komut kullanamaz. Yetkiler sunucu güvenliği ve düzenin korunması içindir. Lüzüm olmadan bir kullanıcıyı kanala çekmek, kanaldan çıkartmak yetkisine sahip değildir. Kullanıcının talebi olmadan askıda kalan nickini düşürmek için bile kill atamazlar.

12 – IRCoper ve Adminler, sunucu içerisinde kendine özgü, sunucu bütünlüğünü bozan, hazır kod, oto selam, kanal temizleme gibi, rometolar kullanamazlar. Ame, amsg yersiz global mesaj atamazlar. Bir global mesaj ile ikincisi arasında en az 1 saat süre olmak zorundadır.

13 – IRCoper ve Adminler, sunucu içerisinde hiçbir kullanıcının nick (rumuz)’lerini değiştiremez. Kullanıcı talep etse dahi. Hiç bir kullanıcıyı, destek  ve operhelp  harici, bir kanala çekemez Sajoin komutunu kullanamazlar.

 

Bu kurallar yazılmış İhlali ve önemsenmediği durumda yukarıda gecen ceza işlemlerin uyarılmadan uygulanacaktır. Her IRCoper admin bu kurallar listesini takip etmek zorundadır. Gereği halinde eklemeler yapılır yada var olan kurallar değiştirilebilir. Bu daha iyi bir sunucu oluşturmak ve kullanıcıların kaliteli bir sohbeti yakalaması için lüzum üzerine  www.sohbetindemi.net  yönetimi tarafından hazırlanmıştır 

www.sohbetindemi.net

www.sohbetindemi.net

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?SohbetinDemi.Net

Sohbet siteleri insanların yalnız geçirdikleri zamanları unutmaları ve yeni arkadaşlar edinmeleri için aktif edilmiştir.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2021 SohbetinDemi.Net - Tüm hakları saklıdır.